x

Öneri

Cezvede Türk Kahvesi Yapmanın Püf Noktaları

14 Şubat 2022

Cezvede Türk Kahvesi Yapmanın Püf Noktaları

Tarihsel açıdan 1500'lü yıllara kadar dayanan bir geleneğin adıdır. Osmanlı'dan günümüzde kadar günlük hayatın önemli parçası olarak kalmaya devam etmiştir. Yorgunluk atmanın, keyif yapmanın, sohbet etmenin veya misafir ağırlamanın vazgeçilmezidir. Bu nedenle de özenle pişirilmesi ve servis edilmesi beklenmektedir. Bol köpüklü kahve için günümüz dünyasında çeşitli elektronik cihazlar kullanılabilmektedir. Ancak cezvede Türk kahvesi bambaşka bir tat olarak bilinmektedir.

Ütü İzi Sorunu İçin Çözüm Yolları

14 Şubat 2022

Ütü İzi Sorunu İçin Çözüm Yolları

Ütü, bir hayat felsefi olmakla birlikte dış görünüş içinde olmazsa olmazdır. Diğer taraftan bazı kişiler için ise korkulu bir rüyadır. Bunun pek çok nedeni olabilmektedir. Boşa zaman harcandığı düşüncesi, zor bir iş olduğunun düşünülmesi veya sıkıcı bir iş olması nedenler arasındadır. Ayrıca, ince bir iş olması nedeniyle de bireylerin korkulu rüyası olmaya neden olmaktadır. Ütü yaparken yapılan bir hata leke veya ütü izi oluşmasına neden olmaktadır.

Batarya ve Musluk Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

08 Şubat 2022

Batarya ve Musluk Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ev veya ofis tasarlarken pek çok konu göz önünde bulundurulmaktadır. Bunlar tasarımsal özelliklerin yanı sıra ürünün teknik özelliklerini de kapsamaktadır. Dolayısıyla da seçim yaparken düşünülmesi gereken pek çok detay bulunmaktadır. Peki, batarya ve musluk seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Damlayan Musluk Tamiri Nasıl Yapılır?

28 Ocak 2022

Günlük hayatımızda nerede olursa olsun mutlaka sorun yaşayacağımız şeyler vardır. Bunlar bazen rutinleşmiştir. Hatta pek çok birey bu sorunları içselleştirerek artık önlem dahi almamaktadır. Ancak hem ekonomik hem de psikolojik etkisi nedeniyle de damlayan musluk bunlar arasında en önemlisidir.

Plastik Zararlı Mıdır? Doğru Bilinen Yanlışlar

26 Ocak 2022

Bazı malzemeler hayatımızın her alanına girmiş bulunmaktadır. Plastik de bunlardan biridir. Yemek yediğimiz kaplarda, ambalajlarda veya yiyecek ve içeceklerin dışında kısacası her yerde bu ürünler kullanılmaktadır. Kullanımının artması beraberinde soru işaretlerini de getirmiştir: Plastik zararlı mı?

Deodorant Kullanımı: Neden Deodorant Kullanmalıyız?

26 Ocak 2022

Terlemek bazen doğal bir reaksiyondan bazen de içinde bulunduğumuz ortamdan kaynaklanmaktadır. Nasıl ortaya çıktığının önemi olmaksızın terleme bireyleri rahatsız eden bir durumdur. Terleme ile beraber ortaya çıkan koku ise daha da rahatsız edici bir durumdur. Böyle bir durumla karşılaşmak istemeyen herkes çözüm olarak çeşitli ürünleri kullanmaktadır. Deodorant, roll-on veya ter önleyici olarak ifade edilen kozmetik ürünler bu amaçla kullanılmaktadır. Bu yazıda deodorant kullanımı konusunda hap bilgileri sizler için derledik.

Ütü Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

26 Ocak 2022

Ütü Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ev işleri söz konusu olduğunda ütü çok sevilen bir aktivite olmamaktadır. Hatta, ütü yapmak kimilerinin hayatlarında yapmaktan en çok kaçındıkları aktivitelerden biridir. Ancak pek çok koşul nedeniyle de kaçınılmazdır. İş hayatının bir parçası olmakla birlikte kimlerinin hayat felsefesini yansıtmaktadır. Önemi tartışılmaz olan bu aktivitede en önemli soru ise ütü yaparken nelere dikkat edilmelidir sorusudur.

Elektrik-Elektronik Sektörü Toptan İhracat Rakamları

17 Ocak 2022

Elektrik-Elektronik Sektörü Toptan İhracat Rakamları

Pek çok ürün dış satım diğer adıyla ihracat ile farklı ülkelere satılmaktadır. Bunlar arasında bazı ürünler vardır ki getirisi yüksek veya büyük bir potansiyele sahiptir. Aydınlatma ve elektro kategorisi de bu yüksek getiri sağlayan veya büyük bir potansiyele sahip ürün gruplarıdır. Hem alıcılara hem de satıcılara çok büyük fırsatlar sunan elektrik-elektronik sektörü toptan ihracat faaliyetleri giderek potansiyelini artırmaktadır.

2021 Yılı İhracat Rakamları: Ne Durumdayız?

17 Ocak 2022

2021 Yılı İhracat Rakamları: Ne Durumdayız?

Ticaret Bakanlığının 2 Aralık 2021 tarihinde yapmış olduğu açıklamaya göre Kasım ayı ihracatı 21 milyar 468 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Bu rakam bir önceki yıl Kasım ayı ile karşılaştırıldığında %33,44'lük bir artışın olduğunu göstermektedir. Verilen rakamlara göre Kasım ayındaki değer ile tüm zamanların en yüksek aylık ihracat rakamı yakalanmıştır. 2021 yılı ihracat rakamları Türkiye'nin bu konuda bir önceki yıla göre çok daha iyi olduğunu göstermektedir.

E-ihracat ile Klasik İhracat Farkı Nedir?

17 Ocak 2022

E-ihracat ile Klasik İhracat Farkı Nedir?

Teknolojinin gelişmesi ile pek çok sınır ortadan kalkmıştır. Bu gelişme, ticaretin farklı ve yeni bir boyut kazanmasına neden olmuştur. İnternetten diğer adıyla dijital kanallardan alışveriş kültürü ve alışkanlığı hızla toplumlara yayılmıştır. E-ticaret kavramıyla da daha hızlı, kolay ve erişilebilir hale gelen alışveriş kültürü bambaşka bir boyuta ulamıştır. E-ticaret ile birlikte e-ihracat, mikro ihracat gibi kavramlar da hayatımıza girmiştir. Ancak bu yöntemler klasik yöntemlerden oldukça farklıdır. Her ne kadar isimleri benzer olsa da e-ihracat ile klasik ihracat farkı oldukça fazladır.

1 2 3 4
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.