Öneri

Elektrik-Elektronik Sektörü Toptan İhracat Rakamları

17 Ocak 2022

Elektrik-Elektronik Sektörü Toptan İhracat Rakamları

Pek çok ürün dış satım diğer adıyla ihracat ile farklı ülkelere satılmaktadır. Bunlar arasında bazı ürünler vardır ki getirisi yüksek veya büyük bir potansiyele sahiptir. Aydınlatma ve elektro kategorisi de bu yüksek getiri sağlayan veya büyük bir potansiyele sahip ürün gruplarıdır. Hem alıcılara hem de satıcılara çok büyük fırsatlar sunan elektrik-elektronik sektörü toptan ihracat faaliyetleri giderek potansiyelini artırmaktadır.

2021 Yılı İhracat Rakamları: Ne Durumdayız?

17 Ocak 2022

2021 Yılı İhracat Rakamları: Ne Durumdayız?

Ticaret Bakanlığının 2 Aralık 2021 tarihinde yapmış olduğu açıklamaya göre Kasım ayı ihracatı 21 milyar 468 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Bu rakam bir önceki yıl Kasım ayı ile karşılaştırıldığında %33,44'lük bir artışın olduğunu göstermektedir. Verilen rakamlara göre Kasım ayındaki değer ile tüm zamanların en yüksek aylık ihracat rakamı yakalanmıştır. 2021 yılı ihracat rakamları Türkiye'nin bu konuda bir önceki yıla göre çok daha iyi olduğunu göstermektedir.

E-ihracat ile Klasik İhracat Farkı Nedir?

17 Ocak 2022

E-ihracat ile Klasik İhracat Farkı Nedir?

Teknolojinin gelişmesi ile pek çok sınır ortadan kalkmıştır. Bu gelişme, ticaretin farklı ve yeni bir boyut kazanmasına neden olmuştur. İnternetten diğer adıyla dijital kanallardan alışveriş kültürü ve alışkanlığı hızla toplumlara yayılmıştır. E-ticaret kavramıyla da daha hızlı, kolay ve erişilebilir hale gelen alışveriş kültürü bambaşka bir boyuta ulamıştır. E-ticaret ile birlikte e-ihracat, mikro ihracat gibi kavramlar da hayatımıza girmiştir. Ancak bu yöntemler klasik yöntemlerden oldukça farklıdır. Her ne kadar isimleri benzer olsa da e-ihracat ile klasik ihracat farkı oldukça fazladır.

E-ihracatta Yapılan Yanlışlar Nelerdir?

31 Aralık 2021

İçinde bulunduğumuz zaman dilimi ve teknolojinin gelişmesi, internet kullanımını artırmıştır. İnternet kullanımının artması ile de alışveriş kültüründe değişimler yaşanmıştır. Online alışveriş kavramının hayatımıza girmesiyle alışveriş kavramı daha da değişmiştir. Büyük bir pazar haline gelen sektör, pek çok firmanın ilgisini çekmiştir. Ancak, bu ilgiye rağmen sağlıksız büyüme, yanlış yatırım stratejileri ve kararları nedeniyle pek çok hata yapılmaktadır. E-ihracatta yapılan yanlışlar da pek çok nedenden kaynaklanmaktadır.

Toptan İthalatın Faydaları Nelerdir?

31 Aralık 2021

Mal veya ürün ithal etmenin pek çok nedeni bulunmaktadır. Küresel ekonomiye fayda sağlamak bu nedenlerden en önemlisidir. Yapı, inşaat, sıhhi tesisat, tıbbi ekipman, ev gereçleri, aydınlatma, elektronik ve daha birçok ürün ithal edilmeden ulaşımı veya erişimi mümkün olmayan ürün veya malzemelerdir. Bu ürünlerin tek tek yerine yüksek adetlerde sipariş edilerek satın alınmasına toptan ithalat denmektedir.

Musluk Tesisatlarında Yeni Trendler

18 Aralık 2021

Evlerde ve işyerlerinde kullandığımız bazı eşyalar veya ürünler önemlidir. Bunun nedeni ise bu eşyaların sürekli olarak göz önünde olması ve kullanılmasıdır. Bunlardan bir tanesi de musluklardır. Mutfaklarda ve banyolarda sürekli gördüğümüz bu malzemeler hem sizlere keyif vermeli hem de dekorasyona katkı sağlamalıdır. Bu amaçla üretilenlerden bazıları çok fazla tercih edilmektedir. Peki hangileri musluk tesisatlarında yeni trendler listesine girmiştir?

Hasarlı Bagaj: Seyahatlerdeki İstenmeyen Tecrübe

18 Aralık 2021

Bir yerden bir yere gitmek, istisnai durumlar dışında hep iyi şeyleri çağrıştırmaktadır. Uçağa binmek, yeni yerler keşfetmek, sevdiklerimize kavuşmak veya deniz manzarası ile karşılaşacak olmak mutluluk vermektedir. Ancak eğer seyahat esnasında valiziniz hasar görmüş ise mutluluğunuz engellenebilir. Hasarlı bagaj istenmeyen ama pek çok kişinin karşılaştığı ve tecrübe ettiği bir durumdur.

E-İhracat Firmalarının Özellikleri Neler Olmalıdır?

29 Kasım 2021

Bugün, günümüzün ticaret anlayışında pek çok firma yurtdışına satış yapmak istemektedir. Bunun için ise günümüzde en çok tercih edilen yollardan biri internet ortamında satış olmaktadır. E-ticaret veya e-ihracat olarak da adlandırılan isimler altında firmalar yurtdışına açılmaktadır. Pek çok firma kendi imkanlarıyla pek çokları da e-ihracat firmaları yardımıyla bu amaca ulaşabilmektedir. Peki, e-ihracat firmalarının özellikleri neler olmalıdır?

E-ihracat ile Sınır Ötesi E-ticaret Farkı Nedir?

29 Kasım 2021

Pandemi nedeniyle bazı önlemler alınmıştır. Kısıtlamalar ve sokağa çıkma yasağı gibi pek çok uygulama hayata geçmiştir. Bu durum, tüketicilerin davranışlarını da değiştirmiştir. Bu modelde internet alışverişi talebi daha da artmıştır. E-ticaret, sınır ötesi e-ticaret veya e-ihracat gibi tanımlarla bu davranışlar ifade edilmektedir. Ancak bu kavramlar birbirinden farklıdır. 

Saksıda Çiçek Yetiştirmek İçin Öneriler

24 Kasım 2021

Doğa ile iç içe olmak her bireyin yaşamdan beklentisi arasında yer almaktadır. Günümüz yaşamında pek mümkün olmayan bu istek nedeniyle kapalı alanlarda ufak da olsa bir alan yaratmaya çalışılmaktadır. Çiçek, ağaç yetiştirerek veya sebze meyve ekerek hem doğal bir alan hem hobi alanı hem de stres giderilen bir alan yaratmak mümkündür. Saksıda çiçek yetiştirmek, böyle bir alan için ise en ideal seçenek olabilmektedir. 

1 2 3 4
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.