Blog

Elektrik-Elektronik Sektörü Toptan İhracat Rakamları

17 Ocak 2022

Elektrik-Elektronik Sektörü Toptan İhracat Rakamları

Pek çok ürün dış satım diğer adıyla ihracat ile farklı ülkelere satılmaktadır. Bunlar arasında bazı ürünler vardır ki getirisi yüksek veya büyük bir potansiyele sahiptir. Aydınlatma ve elektro kategorisi de bu yüksek getiri sağlayan veya büyük bir potansiyele sahip ürün gruplarıdır. Hem alıcılara hem de satıcılara çok büyük fırsatlar sunan elektrik-elektronik sektörü toptan ihracat faaliyetleri giderek potansiyelini artırmaktadır.

2021 Yılı İhracat Rakamları: Ne Durumdayız?

17 Ocak 2022

2021 Yılı İhracat Rakamları: Ne Durumdayız?

Ticaret Bakanlığının 2 Aralık 2021 tarihinde yapmış olduğu açıklamaya göre Kasım ayı ihracatı 21 milyar 468 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Bu rakam bir önceki yıl Kasım ayı ile karşılaştırıldığında %33,44'lük bir artışın olduğunu göstermektedir. Verilen rakamlara göre Kasım ayındaki değer ile tüm zamanların en yüksek aylık ihracat rakamı yakalanmıştır. 2021 yılı ihracat rakamları Türkiye'nin bu konuda bir önceki yıla göre çok daha iyi olduğunu göstermektedir.

E-ihracat ile Klasik İhracat Farkı Nedir?

17 Ocak 2022

E-ihracat ile Klasik İhracat Farkı Nedir?

Teknolojinin gelişmesi ile pek çok sınır ortadan kalkmıştır. Bu gelişme, ticaretin farklı ve yeni bir boyut kazanmasına neden olmuştur. İnternetten diğer adıyla dijital kanallardan alışveriş kültürü ve alışkanlığı hızla toplumlara yayılmıştır. E-ticaret kavramıyla da daha hızlı, kolay ve erişilebilir hale gelen alışveriş kültürü bambaşka bir boyuta ulamıştır. E-ticaret ile birlikte e-ihracat, mikro ihracat gibi kavramlar da hayatımıza girmiştir. Ancak bu yöntemler klasik yöntemlerden oldukça farklıdır. Her ne kadar isimleri benzer olsa da e-ihracat ile klasik ihracat farkı oldukça fazladır.

Spiralli Eviye Bataryası Neden Çok Tercih Ediliyor?

17 Ocak 2022

Spiralli Eviye Bataryası Neden Çok Tercih Ediliyor?

Bireylerin istek ve beklentileri günden güne değişmektedir. Bu nedenle ihtiyaçlarda farklılaşmaktadır. Bazı kavramlar bir anda trend haline gelmekte veya çok fazla talep edilmektedir. Aslında çok uzun zamandan beri kullanılan spiralli eviye bataryası pek çok birey tarafından şu günlerde daha fazla tercih edilmektedir. Özellikle kuaför salonlarında kullanılan spiralli musluk bataryaları artık evlerin de vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Kuğu Eviye Bataryası: Hiç Denediniz Mi?

31 Aralık 2021

İstekler sınırsızdır. Farklı tasarımlar farklı isteklerin ve ihtiyaçların giderilmesi için ortaya çıkmaktadır. Eviye bataryalarında da durum aynen bu şekildedir. Pek çok farklı tasarım kullanıcılara sunulmaktadır. Bazen firmaların üretimleri dikkatleri üzerinde toplamaktadır. Bazen de bireylerin talepleri yeni bir tasarımı ortaya çıkarmaktadır. Kuğu eviye bataryası da hem firmaların farklı tasarımları için belirledikleri ürünlerin içinde hem de bireylerin tercihleri arasında yer almaktadır. Hatta en çok kullanılan model olduğu da söylenebilmektedir.

E-ihracatta Yapılan Yanlışlar Nelerdir?

31 Aralık 2021

İçinde bulunduğumuz zaman dilimi ve teknolojinin gelişmesi, internet kullanımını artırmıştır. İnternet kullanımının artması ile de alışveriş kültüründe değişimler yaşanmıştır. Online alışveriş kavramının hayatımıza girmesiyle alışveriş kavramı daha da değişmiştir. Büyük bir pazar haline gelen sektör, pek çok firmanın ilgisini çekmiştir. Ancak, bu ilgiye rağmen sağlıksız büyüme, yanlış yatırım stratejileri ve kararları nedeniyle pek çok hata yapılmaktadır. E-ihracatta yapılan yanlışlar da pek çok nedenden kaynaklanmaktadır.

Kablo Kanalı Çeşitlerine Hiç Göz Attınız Mı?

31 Aralık 2021

Ofisler başta olmak evlerde, işyerlerinde ve diğer tüm alanlarda elektrikli cihazlar çok fazla kullanılmaktadır. Kullanım olarak bakıldığında bu cihazlar günlük hayatın vazgeçilmezleridir. Ancak bazen cihazların çalışması için kullanılan kabloların görüntüsü tam bir kaos ortamı yaratmaktadır. Dağınık ve göze hoş gelmeyen bir görüntü oluşturmaktadır. Ayrıca, iş veya ev kazalarına da davetiye çıkarmaktadır. Bahsedilen bu sorunları ortadan kaldırmak üzere ise kablo kanalı kullanılmaktadır. Ancak birbirinden farklı çeşitlerinin olduğunu biliyor musunuz?

Toptan İthalatın Faydaları Nelerdir?

31 Aralık 2021

Mal veya ürün ithal etmenin pek çok nedeni bulunmaktadır. Küresel ekonomiye fayda sağlamak bu nedenlerden en önemlisidir. Yapı, inşaat, sıhhi tesisat, tıbbi ekipman, ev gereçleri, aydınlatma, elektronik ve daha birçok ürün ithal edilmeden ulaşımı veya erişimi mümkün olmayan ürün veya malzemelerdir. Bu ürünlerin tek tek yerine yüksek adetlerde sipariş edilerek satın alınmasına toptan ithalat denmektedir.

Aydınlatma Sektöründe Yeni Teknolojiler Nelerdir?

18 Aralık 2021

İnsanlık bütün hızıyla gelişmektedir. Bu gelişim, teknolojinin ilerlemesiyle beraber daha da hızlanmıştır. Ayrıca, bireylerin istek ve beklentileri de değişmektedir. Tüm bu sebeplerden dolayı da neredeyse tüm sektörler sürekli kendini yenilemektedir. Aydınlatma sektöründe yeni teknolojiler ise tüm bu değişim sürecinde bireylerin kullanımına sunulan teknolojilerdir.

Musluk Tesisatlarında Yeni Trendler

18 Aralık 2021

Evlerde ve işyerlerinde kullandığımız bazı eşyalar veya ürünler önemlidir. Bunun nedeni ise bu eşyaların sürekli olarak göz önünde olması ve kullanılmasıdır. Bunlardan bir tanesi de musluklardır. Mutfaklarda ve banyolarda sürekli gördüğümüz bu malzemeler hem sizlere keyif vermeli hem de dekorasyona katkı sağlamalıdır. Bu amaçla üretilenlerden bazıları çok fazla tercih edilmektedir. Peki hangileri musluk tesisatlarında yeni trendler listesine girmiştir?

1 2 3 .... 9 10 11
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.