Ütü Yapmanın Püf Noktaları

Ütü Yapmanın Püf Noktaları

24 Nisan 2021


Ütü yapmak çoğunluğumuz için zorlu ve uğraş gerektiren bir süreçtir.

Ancak kolay ve pratik yönlerini bildiğinizde artık o kadar da zor olmayacaktır. Peki pratik ve kolay ütü nasıl yapılır ?

Astarlı kıyafetler, manşetler, yakalar, kolalama gibi farklı yapıdaki kıyafetler aynı ısıda ütülenmemelidir. Kumaşın yapısı ve uygulanan tekniğe dikkat edersek daha hızlı ve pratik ütü yapabiliriz.

Peki kolay ütü yapabilmek için ne yapmalıyız?

-Çamaşır yıkarken kullanılan yumuşatıcı fazla kırışmaya engel olmaktadır.

-çamaşır makinanızın kurutma özelliği varsa veya kurutma makinası kullanıyorsanız sizin için daha kolay ütü yapmaya fayda sağlar.

-Makinanızda kurutma ayarı varsa kırışıklık giderici düğmesine basın.

- Çamaşır kurutmalığınız eğer kıyafetlerinizde iz bırakıyorsa çamaşır sermeden altına kuru bir havlu sererseniz demir izini böylelikle gidermiş olursunuz.

  • -Ütüye geçtiğinizde ise Adalı Metal Ütü Masalarını tercih etmeniz Ayarlanabilir yükseklikği Buhar geçirici ve geniş tasarımlı monoblok sac tablası ve birçok özelliğ ile işinizi kolaylaştıracaktır
  •  

-Baskılı tshirtleri tersinden ütüleyiniz.

-Buhar vermeden önce ütünüzün tamamen ısındığından emin olun

PANTOLON VE GÖMLEK NASIL ÜTÜLENİR?

Gömlekleri ütülerken herzman yaka ile başlayınız. Doğrudan ütülerseniz kırışıklık meydana gelmesi muhtemeldir. Yakadan sonra sırt ve omuz boyunca kalan kısmı ütüleyiniz. Ana gövde bitiminden sonra mutlaka askıya asın. Kıyafetlerin çok kalabalık olduğu bir dolaba gömleğinizi asarsanız ütüsü bozulabilir. Hassas kumaşlar için mutlaka düşük ayar kullanınız. İpek kumaş ütülerken üzerine çay kumaşı koyabilirsiniz. Dantelleri ise nemli bir bezle ütüleyebilirsiniz.

Pantolon sert yapılı gömlek gibi yüksek ısı kaldıracak veya benzeri kıyafetler için ütüyü yüksek ayarda kullanarak jilet gibi ütü yapabilirsiniz.

KUMAŞ PANTOLON NASIL ÜTÜLENİR

İlk önce cepleri dışarıya çıkartılır. Daha sonrasında kumaş pantolonun dikiş izlerini belirlenir. dikiş yerlerini birbirine paralel şekilde yerleştirildikten sonra ütülemeye başlanır. Önce iki bacağın iç kısmı sonra da üst bacağın dış kısmını ütüleyerek ütü işlemini sonlandırabilirsiniz.

Kumaş pantolonun çizgilerini belirginleştirmek için buharı yoğun şekilde uygulamayı unutmayınız.

Keşfetmek için Tıklayınız...

b_optimized.png (44 KB)

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.