x
Demonte El Arabası Kurulumu Nasıl Yapılır?

Demonte El Arabası Kurulumu Nasıl Yapılır?

22 Mayıs 2023

Demonte bir el arabası kurmak özellikle daha önce hiç yapmadıysanız göz korkutucu bir görev gibi görünebilmektedir. Ancak, biraz sabır ve bazı temel araçlarla, el arabanızı kolayca bir araya getirerek kısa sürede kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Kısaca demonte el arabasından ve çeşitlerinden bahsedip kurulumuna geçelim!

Demonte El Arabası Nedir?

Klasik modellerin aksine daha pratik özelliğe sahiptir. Kısaca tanımlamak gerekirse, sökülüp takılma özelliği olan el arabası olarak tanımlamak mümkündür. Bu özelliği ile transfer, taşıma veya saklama gibi konularda kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. Bu acıdan bu tasarım, estetik, özgün ve fonksiyonel olarak tanımlanabilmektedir.

Modelleri Nelerdir?

İhtiyaca göre çeşitlenen demonte el arabaları farklı modellere sahiptir. Örneğin 100 lt hacim ve 150 kg taşıma kapasitesi istiyorsanız Kanat Plus ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Tek tekerlekliler ihtiyaçlarınıza cevap vermiyor mu? O zaman size iki tekerlekli modelleri önerebiliriz. Kanat Plus Galvanizli İki Tekerli model 100 lt hacim ve 150 kg taşıma kapasitesi ile ihtiyaçlarınıza cevap verecektir!

İki tekerlekli ancak daha küçük taşıma kapasitesine sahip bir demonte el arabası istiyorsanız Troyka İki Tekerli modele göz atmanızı öneririz. 80 lt hacim ve 150 kg taşıma kapasitesine sahip olan model kullanım kolaylığı ile fark yaratmaktadır. Diğer modellere buradan  göz atabilirsiniz.

Şimdi sıra kurulumda.

Demonte El Arabası Kurulumu Nasıl Yapılır?

Parçaları Paketinden Çıkarın

Demonte bir el arabası kurulumunun ilk adımı, monte etmek için gerekli tüm parçalara sahip olduğunuzdan emin olmaktır. Buna tekerlek, çerçeve, tepsi ve gerekli olabilecek diğer donanımlar dahildir.

Tekerlekleri Takın

Sonraki adım tekerlekleri çerçeveye takmaktır. El arabanızın iki tekerleği varsa, verilen cıvataları ve somunları kullanarak bunları çerçeveye takmanız gerekecektir. Aksı çerçevedeki delikten geçirerek başlayın. Ardından, tekerleği aksın üzerine kaydırın ve verilen somun ve cıvata ile yerine sabitleyin. İkinci tekerlek için bu işlemi tekrarlayın.

Tepsiyi Takın

Tekerlekler takıldıktan sonraki adım tepsiyi çerçeveye takmaktır. Tepsiyi açık ucu yukarı bakacak şekilde yere koyarak başlayın. Ardından, çerçevedeki deliklerin tepsideki deliklerle hizalandığından emin olarak çerçeveyi tepsinin üzerine kaydırın. Çerçeve yerine oturduğunda, tepsiye sabitlemek için verilen cıvataları ve somunları kullanın. Çerçevenin tepsiye sıkıca takıldığından emin olmak için cıvataları ve somunları bir anahtarla sıkın.

Sonuç olarak, demonte bir el arabası takmak göründüğü kadar zor değildir. Yazımızda belirttiğimiz adımları izleyerek, el arabanızı kolayca bir araya getirebilir ve kısa sürede kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. El arabanızı nasıl kuracağınıza dair özel rehberlik için her zaman üreticinin talimatlarına bakmayı unutmayın.

Kanat Demonte El Arabaları Montaj Videosu

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.