x
Çatal Bıçak Seti Nasıl Dizilir?

Çatal Bıçak Seti Nasıl Dizilir?

12 Mayıs 2022

Çatal Bıçak Seti Nasıl Dizilir?

Çatal bıçak seti kullanımı konusunda genel olarak bilgi karmaşası bulunmaktadır. Önemli bir günde veya davette şık bir masa oluşturmak için setin nasıl dizilmesi gerektiği bilinmelidir. Şık bir masa düzeni için gerekli bilgileri sizler için derledik. Bu yazımızı okuduktan sonra masa düzeni konusunda tüm bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Çatal Bıçak Seti Nasıl Dizilir?

Bazen doğum günü bazen davet bazen de önemli bir gün. Tüm bunlar için ekstra hazırlık yapmak gerekmektedir. Çatal bıçak seti de bu hazırlıklar içinde yer alan ve masa düzenini tamamlayan unsurdur. Bu düzen içinde her eşyanın bir yeri bulunmaktadır. Ve her eşya diğer eşyanın tamamlayıcı konumundadır. Bu nedenle de en ufak ayrıntıya bile dikkat etmek gerekmektedir.

Sofra düzeni konusunda daha önceki yazımızı buradan okuyabilirsiniz. Dolayısıyla bu yazımızda sofra düzeninden ziyade çatal bıçak seti düzenine odaklandık. Yukarıda resimde görüleceği üzere çatal kaşık ve bıçak dıştan içe doğru şekilde yerleştirilmektedir.

Tabağın üzerine peçeteler yerleştirilmektedir. Daha sonrasında soldan başlayarak en dışa salata çatalı yerleştirilir. Salata çatalından sonra hemen yemek çatalı yer almaktadır. Sol tarafa yerleştirilen çatallardan sonra tabağın üst kısmına geçilmektedir.

Tabağın üst kısmında tatlı kaşığı ve ayrıca tatlı çatalı yer almaktadır. Çatal bıçak seti düzeninde üst tarafta yer alan tatlı eşyalarından sonra sağ tarafa geçilmektedir.

Tabağın sağ tarafında içten dışa doğru ilk sırada yemek bıçağı yer almaktadır. Yemek bıçağının yanında ise çay kaşığı yer almaktadır. İçten dışa doğru sıralamada sağ tarafta yer alan diğer eşya ise çorba kaşığıdır.

Resimde görülen ve yukarıda tek tek açıklanan şekilde çatal bıçak seti düzeni oluşturulmaktadır. Peki düzen tek başına yeterli midir? Asla. İyi bir düzen kaliteli ve şık bir set ile desteklenmek zorundadır.

Hangi Modeli Seçmeliyim?

Düzenin tek başına bir şey ifade etmediğini tekrar etmekte fayda bulunmaktadır. Dolayısıyla da mutlaka kaliteli ve şık set ile düzen desteklenmelidir. Buykanat olarak sizlere en fazla tercih edilen takımları listeledik. Bu takımlar arasında;

Buykanat garantisi ve güvencesi ile Hira üretimi ürünlere hemen sahip olabilirsiniz. Parsiyel veya toptan satış ile tüm dünyaya sipariş imkânı bulunmaktadır. Hemen ürünlere göz atabilir ve toptan sipariş ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.