x
Buykanat: Yurtiçi Toptan ve E-ihracat Platformu Üyelik Rehberi

Buykanat: Yurtiçi Toptan ve E-ihracat Platformu Üyelik Rehberi

02 Haziran 2022

Buykanat: Toptan E-ihracat Platformu Üyelik Rehberi

Buykanat, yeni nesil toptan e-ihracat platformu olarak üyelerine sayısız fırsatlar sunmaktadır. Üyeliği olmayan müşterilerimize, sahip olduğumuz iş modeli ve benimsediğimiz çalışma prensipleri nedeniyle ürün fiyatları hakkında bilgi sağlanamamaktadır. Ancak, üye olmayan müşterilerimiz ürünlere göz atabilir ve ürünler hakkında detaylı bilgi edinebilir.

Üye olan müşterilerimiz, ürünlerin fiyatları ve müşterilerimize sunduğumuz çeşitli fırsatlar hakkında bilgi sahibi olabilmektedir. Üye olmak ve Buykanat fırsatlarından yararlanmak isteyen müşterilerimiz ise şu adımları takip ederek platformumuza üye olabilmektedir;

1. Adım: Üyelik İşlemleri

Üyelik oluşturmak isteyen müşterilerimiz, platformumuza iki şekilde üye olabilmektedir. Web sitemizde yer alan ve aşağıda görselde belirtilmiş “Ücretsiz Üye Ol, İndirim Çekini Kullan” (A) adlı banner aracılığıyla platformumuza üye olabilirsiniz.

Üye olmak için kullanılabilecek diğer bir yöntem ise web sitemizin sağ üst kısmında görebileceğiniz “Hesap” bölümünde yer alan “Üye Ol” (B) butonudur.

2. Adım: Üyelik Bilgileri Girişi

Birinci adımda belirtilen şekilde işlemler tamamlandıktan sonra platformumuza üye olmak isteyen müşterilerimiz üyelik bilgilerinin girildiği form ekranına yönlendirilmektedir. Üyelik işlemlerini tamamlamak isteyen müşterilerimizin bu form ekranında “Üyelik Bilgileri” (C), “İletişim Bilgileri” (D) ve “Şifre Bilgileri” (E) ana başlıklarında yer alan ve aşağıda verilen görselde belirtilmiş olan bilgileri eksiksiz ve tam olarak girmesi gerekmektedir.

Üye Kayıt” formunda, indirimlerin yer aldığı “Üyelik Grupları” ve “Temsilci Seçimi” konularında seçim yapmanız istenmektedir. Temsilci seçimi zorunlu bir alan değildir. Üyelik Grupları” ise sepet tutarına göre uygulanacak indirim %'sini göstermektedir.

3. Adım: Üyelik Bilgilerinin Kontrolü ve Üyelik Onayı

İkinci adımda istenen bilgiler girildikten sonra “Kaydet” butonu yardımıyla üyelik işlemleri tamamlanmaktadır. Bu aşamada formda belirtilen iletişim bilgilerine bilgileriniz yönlendirilmektedir. Formda belirtilen üye e-mail adresine başvurunun Buykanat e-ihracat platformuna iletildiğine dair aşağıda görselde verildiği şekilde e-mail gönderilmektedir. (F)

Formda belirtilen telefon numarasına ise yukarıda yer alan bilgiler özet olarak iletilmektedir.

 

Buykanat, üye olmak isteyen müşterilerimizin bilgilerini titizlikle kontrol etmektedir. Bu nedenle de bir üyeliğin gerçekleşebilmesi için yönetici tarafından üyeliğin onaylanması gerekmektedir. Onaylanan üyelikler, üyelerimize aşağıda belirtilen şekilde belirtilen iletişim kanallarıyla bildirilmektedir. (G)

4. Adım: Üye Girişi

Üçüncü adımda üyelerimize yapılan bilgilendirmeden sonra üye girişi yapılabilmektedir. “Hesap” bölümünde yer alan “Üye Girişi” kısmında üyeliğinize ait bilgileri girerek “Giriş Yap” butonu ile üye girişi yapılabilmektedir. (H)

5. Adım: Üye Ekranına Erişim

Dördüncü adımda belirtilen şekilde giriş yapıldıktan sonra üyelerimiz üyeliğe ait bilgilerin ve üyelik işlemlerinin yer aldığı sayfaya yönlendirilmektedir. (I)

Siparişleriniz, Cari hareketleriniz, ödeme seçenekleriniz, kişisel bilgileriniz, sipariş listeleriniz, hediye çekleriniz, puanlarınız, adres bilgileriniz, mesajlarınız, fiyat alarm listeleriniz, stok alarm listeleriniz ve mesajlarınız üye giriş yapıldıktan sonra yönlendirilen sayfada listelenmektedir.

Yukarıda verilen bilgilerin yanı sıra şifrenizi değiştirmek veya çıkış yapmak için gerekli olarak butonlarda bu sayfada yer almaktadır.

6.Adım: Sipariş Verme

Buykanat platformuna üye olmayan müşterilerimizin ürün fiyatlarına erişimi mümkün değildir. Ürün fiyatlarını görebilmek ve sipariş verebilmek için üye olunması ve üye olarak sisteme giriş yapılması gerekmektedir. Üye girişi yapan üyelerimiz aşağıdaki gösterildiği şekilde üyeliklere özel tanımlanan indirimli fiyatlarla ürünleri listeleyebilir ve sipariş verebilir. (J)

Sipariş adımları için bir sonraki blog yazılarımızı takip etmeyi unutmayın.

Buykanat olarak keyifli alışverişler dileriz…

Tüm sorularınız ve merak ettikleriniz için bize ulaşın;

Çağrı Merkezi: 0850 255 68 68

Whatsapp: +90850 255 68 68

Mail: buykanat@kanat.com

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.