Çocuklarınızı Prizin Etkilerinden Nasıl Koruyabilirsiniz?

Çocuklarınızı Prizin Etkilerinden Nasıl Koruyabilirsiniz?

16 Kasım 2021

Elektrik prizlerinin modern yaşama bizleri nasıl bağladığını biliyoruz. İhtiyacımız olan tüm şeyler için gerekli olan elektrik, prizler yardımıyla bizlere ulaşmaktadır. Sağladığı faydaların yanı sıra çeşitli nedenlerden kaynaklanan geri döndürülemez etkileri görülebilmektedir. Bu etkiler hem yetişkinler hem de çocuklar için ciddi sorunlara neden olabilmektedir. Ancak çocukların, gelişim süreçlerindeki keşfetme içgüdüsü nedeniyle daha fazla risk altında olabileceği oldukça açıktır. Peki çocukları bu etkilerden nasıl koruyabiliriz? Dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Bebeklerin öğrenme çağı keşif yaptıkları dönemdir. Her şeye temas ederek öğrenme gayretindelerdir. İster emekleme çağında olsun ister yürümeyi yeni öğrenmiş ve kendi ayakları üzerinde durabildiği dönem olsun çocuklar için elektrik prizleri en dikkat çekici alanlar olabiliyor.

Çocuklarınızı Prizin Etkilerinden Nasıl Koruyabilirsiniz?

Ebeveyn olmanın zorluklarından biri olan dikkatli olma ve tehlikeleri erkenden fark edebilme, üreticilerin de tasarımlarını değiştirmelerine neden olmuştur. Hatta sadece prizlerin tasarımı değil tehlikeleri azaltıcı yan ürünlerin de ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Tasarımlarım değişmesiyle beraber çocuklar için önlem kapsamında tasarlanan destekleyici ürünlerin başında emniyet kapağı gelmektedir. Çocuklar ister istemez öğrenme isteği nedeniyle prizlerin içine cisim sokmaya çalışabilmektedir. Emniyet kapağı olan prizler veya sonradan eklenecek olan emniyet kapağı sayesinde bu risk büyük ölçüde azaltılabilecektir.

Ayrıca dişi ve erkek prizlerin çocukların merakı üzerinde etkilerinin olduğu söylenmektedir. Dişi prizlerin derin yapısı nedeniyle çocuklar için daha ilgi çekici olduğu uzmanlar tarafından ifade edilmektedir. Dişi prizlerin zararlarını en aza indirmek için koruyucu prizlerin kullanılması önerilmektedir.

Önemli bir konu da risk unsurlarının kalitesiz, güvensiz ve insan sağlığını ikinci plana atmış elektrik malzemelerinden kaynaklanmasıdır. Kolayca zarar görebilen, deforme olan ve çocukların rahatlıkla yerinden oynatabileceği prizlerin satın alınması da kazalara yol açabilmektedir. Kaliteli ürünler ile iyi bir işçilik, bahsedilen bu sorunları minimum seviyeye indirecektir.

Maskeleme bandıyla prizlerin kapatılması gibi geçici çözümler de ebeveynler tarafından tercih edilmektedir. Ancak adından da anlaşılacağı gibi geçici bir çözüm olması nedeniyle çocuklar için riskleri tamamıyla ortadan kaldırmayacaktır.

Son öneri ise iyi bir sigorta sisteminin güvenli bir ortam sağlanmasındaki faydasıdır. Otomatik sigortalar güvenli bir ortam yaratabilmek için düşünülmesi gereken bir konudur.

Buykanat garantisiyle müşterimize sunulan Mutlusan prizleri, kaliteli, güvenli ve çocuklarınıza göre önlemlerin alındığı şekilde tasarlanmaktadır. Hem sizler hem de ebeveynler için hayati önemi bulunan bu ürenler için hemen ilgili kategoriye göz atabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.