Etkili İhracat Adımları!

Etkili İhracat Adımları!

11 Ocak 2021

       

          İhracat yapabilmek için öncelikle çalışma planınızı ve hedeflerinizi belirlemeniz gerekir. Sırayla ihraç edeceğiniz ürünü belirleyin. Bunu belirlerken uzmanlaştığınız ve rekabet edilebilirlik düzeyi yüksek olanları seçin.  Kalitesine güvendiğiniz, arkasında durabileceğiniz ürünleri seçin.

          Pazar yerlerini araştırın. Coğrafik, sosyo-ekonomik ve demografik yönlerini, endüstriyel yapılarını, sektör analizlerini, yasa ve yükümlülüklerini, ulaşım ve haberleşme ilişkilerini, teknolojik gelişmelerini iyi analiz edin. Yanlış seçimler tüm planınızı bozabilir.

          Müşteri bul! En zor kısımlarda biri de tanıtım ve müşteri bulma aşamasıdır. Gerek elektronik gerek birebir tanıtımlarını yap. Fuar ve Organizasyonlara katıl. Bunları yaparken ülkenin kurallarına da dikkat etmelisiniz. Ambalaj, sunum ve kataloglarınıza özen gösterin.

          Dağıtım kanallarını iyi seçin. Bayi, acente, satış temsilcileri ile satış, marketler ve kataloglar aracılığıyla satış işlemlerini seçebilirsiniz.

          Diğer teknik kısımları; proformalar, gümrük işlemleri, lojistik, fiyatlandırma, ödeme işlemleri, teslimat seçenekleri, gerekli belge ve evraklar hakkında bilgileri edinin. Yanlış bir süreç hayallerinizi suya düşürebilir.

          İhracat’ta Yeni Dönem E-İhracat;

          Tüm bu saydığımız işlemleri kendiniz uğraşmak yerine tek tıkla halledebileceğiniz elektronik ihracat sistemleri. Günümüz dünyasında dijitalleşme ile en uzaklar artık yakınımızda, sadece birkaç tuşa basarak bir tır dolusu ürünü ihraç edebilir veya satın alabilirsiniz.

           Firmalar, teknolojik gelişme ve yeniliklerin çok hızlı bir şekilde gelişmesiyle gerek ulusal gerekse uluslararası ticaretin çeşitlendiği, kolaylaştığı bir o kadar da rekabetin arttığı bir süreci yaşamaktadır. Bu süreçte Buy Kanat; ihracat yapmak isteyen veya yurtiçi satış yapmak isteyen firmalar için tüm kolaylıkları sağlayan bir platform olma amacı taşımaktadır.

           Sizler için ürünlerinizi tanıtır, pazarlar ve markanız için en iyi senaryoyu sizler için planlar. Pazar yerleri analizi, yönetimi ve stratejik planlarınızı kurgular. Yenilikçi anlayışıyla dönemin dinamiklerine ayak uyduran yapısıyla Buy Kanat; 50 yıllık ihracat ve ticaret tecrübesiyle kendi bünyesindeki firmalara yol gösterici olmak asıl hedefidir.

Tüm Sorularınızın cevapları için;

Bize Ulaşın

b_optimized.png (44 KB)

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.