Valiz Hazırlama Konusunda Vazgeçilmeziniz Olacak Tüyolar

Valiz Hazırlama Konusunda Vazgeçilmeziniz Olacak Tüyolar

19 Nisan 2021

Hepimiz Tatile çıkmadan önce gideceğimiz ülkeyi, kalacağımız oteli, gezilecek yerleri özenle planlarız. Bu plana gösterdiğimiz özeni valiz seçimimize göstermezsek valizimiz bize tatil boyunca ağır bir yük olabilir. Doğru ipuçlarıyla seyahatimizi kolaylaştırmak istermisiniz ? 

Tatile giderken ihtiyaç listesi yaptınız Anka Valiz modelleri arasından ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olanı seçtiniz fakat herşeyi nasıl sığdıracağınızı bilmiyorsunuz pratik önerilerimizi kaydedin, artık sizde bir valiz hazırlama uzmanı olacaksınız...

Hazırsanız başlayalım 

valiz-hazırlama.jpg (53 KB)
 Seyahat boyunca ne giyeceksiniz. Gün gün giyeceğinizi planlayıp nasıl olsa giyerim diye yanınıza eşya almamalısınız. Böylece sınırlı alandan tasarruf edebilirsiniz 

Valizinizin Güzel kokmasını istiyorsanız 

El bagajı ile yolculuk yapacaksanız ve eğer seyahat boy parfümünüz yoksa ince kağıtlara sevdiğiniz parfümü sıktıktan sonra kıyafetlerinizin altına koyarak kıyafetlerinizin parfüm kokmasını sağlayabilirsiniz. Böylece yanınızda parfüm taşımanıza da gerek kalmayak. 

Yerden Tasarruf edin 

Kısıtlı alanda tasarruf etmek için Ayakkabılarınızın, Şapkanızın ve gözlük kılıflarının içini kullanabilirsiniz küçük eşyalarınız için idealdir. 

Sert Eşyalara Dikkat

Topuklu ayakkabı, kutu, kırılması zor olan sğır eşyaları hazırlarken valizinizin tekerlek kısmına koymalısınız böylece taşınması hassas olan eşyalarınızı da korumuş olursunuz. Ağır eşyalarınızı ise valizin tekerleğinin hemen üst kısmına yerleştirebilirsiniz.

Gömleklerinizin yakasını kullanın 

Bu şekilde hem yerden kazanacak hemde kemerlerin ezilmesini önleyeceksiniz

Kilitli Poşet Kullanımı 

Dökülme veya kırılma ihtimaline karşı kilitli poşetler kullanın
anka-valiz-hazırlama.jpg (103 KB)

TAVSİYELERİMİZ

  • Bavulun içindeki giysilerin buruşmaması için valizin en alt kısmına tarak, saç kurutma makinesi, terlik, ayakkabı, saç maşası, makyaj çantası veya kutu gibi sert yapılı eşyalar yerleştirilmeli. 

 

  • Bunların üzerine çorap, tayt, eşofman, iç çamaşırı, bikini veya mayo gibi kırışsa da önemsenmeyen giysiler koyulmalı.

 

  • Bunun ardından etek, pantolon, şort gelmeli.

 

  • Son olarak da kırışma olasılığı daha yüksek olan elbise, gömlek ve tişörtler valizin en üstüne gelecek şekilde yerleştirilmeli.
Keşfetmek için Tıklayınız... 

 
b_optimized.png (44 KB)

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.