Bavulların Hasar Görmesini Engellemek İçin İpuçları

Bavulların Hasar Görmesini Engellemek İçin İpuçları

24 Kasım 2021

Farklı amaçlar için farklı yerlere seyahat edilmektedir. Bazı istisnalar olsa da seyahatler mutluluğun bir işaretidir. Ancak bazen bu tam tersi de olabilmektedir. Büyük bir özenle hazırladığınız valizinizin seyahatiniz sırasında hasar görmesi tüm heyecanınızı zedeleyebilmektedir. Bu yazıda bavulların hasar görmesini engellemek için sizlere bazı ipuçları hazırladık. 

Bavulların Hasar Görmesini Engellemek İçin İpuçları

Sizler için hazırladığımız ipuçları şu şekildedir;

İpucu 1: Valizinize Uygun Koruyucu Bir Kılıf Satın Alın

Valizlerinizi seyahatiniz boyunca çeşitli hasarlara karşı korumak için ideal bir çözümdür. Çizik veya ezikleri belli bir seviyeye kadar azaltabilmektedir. Ayrıca, ikinci bir güvenlik unsuru olarak da görev yapabilmektedir. Ek olarak, valizinizi rahatlıkla diğer bavulların arasından seçebilmenize olanak tanıyabilmektedir. 

İpucu 2: Doğru Markayı Seçin

Valiz veya bavul üretimi ve satışı yapan pek çok firma bulunmaktadır. Bu markalar arasında müşteri memnuniyetini en önde tutan markalar tercih edilmelidir. Nedeni ise doğru marka aynı zamanda sağlam ve kaliteli bir valizin işaretçisidir. Bazı valiz takımları gerçekten şık ve zarif görünebilmektedir. Ancak hasara karşı ne kadar dayanıklıdır? Bavulların hasar görmesini engellemek iyi bir markanın seçilmesiyle mümkündür. 

İpucu 3: Bagaj Paketleme Hizmetinden Yararlanın

Havaalanlarında ve diğer yolculuk yapılan alanlarda bavulların şeffaf bir şekilde sarıldıklarına şahit olmuşsunuzdur. Bu yöntemin faydası, çantanızın hasara ve içindekilerin çalınmasına karşı daha iyi korunmasıdır. Ancak kontrol işlemlerinde çantanızın açılması ile tekrar paketleme hizmetine ihtiyaç doğabilmektedir. 

İpucu 4: Eşyalarınızı Dikkatlice Paketleyin

Seyahat öncesinde çantanıza yerleştirdiğiniz çeşitli eşyalar valizinize zarar verebilmektedir. Bavul içine yerleştirdiğiniz bir şişe parfüm veya güneş kremi sızabilmekte ve astarı bozabilmektedir. Bu hem valizinize hem eşyalarınıza hem de diğer bavullara zarar verebilmektedir. Bu yöntem, bavulların hasar görmesini engellemek için dikkat edilmesi gereken bir konudur.

İpucu 5: Kırılabilir Etiketi İsteyin 

Valizlerinize biraz daha fazla koruma sağlamak istiyorsanız check-in sırasında çantanıza "kırılabilir" etiketi yapıştırılmasını talep edebilirsiniz. Bu şekilde bavulunuza diğer valizlere göre daha fazla hassasiyet gösterilebilmektedir. 

İpucu 6: El Bagajını Tercih Edin

Bavulunuzun zarar göreceğini düşünüyorsanız seyahat sırasında yanınızda olmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde uçakta oluşan hasarlar en aza indirilebilmektedir. Bunun için bavulunuzun boyutunun el bagajı için belirlenen standartlarda olmasına dikkat ediniz. 

Bavulların Hasar Görmesini Engellemek İçin İyi Seçim Yapın

Yukarıda bahsedilen konular, valizlerde oluşabilecek çizik ve hasarlara karşı ekstra alınabilecek önlemleri ifade etmektedir. Kalitesiz ve dayanıksız bavullar için alınacak bu önlemler iyi bir markanın seçilmesiyle ortadan kaldırılabilmektedir. Anka Saraciye, bahsedilen önlemlere gerek duyulmayacak kalitede ve dayanıklılıkta valizleri Buykanat aracılığıyla müşterilerine sunmaktadır. Sizler de Buykanat güvencesiyle parsel ve toptan satış imkanı bulunan bavullara göz atabilir ve dünyanın neresinden olursa olsun sipariş verebilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.